Stanowiska do przyjęć i kompletacji w magazynie e-commerce

Miejsce: magazyn e-commerce w branży automotive

Cel: optymalizacja procesów przyjęć i kompletacji zamówień

Rozwiązanie: stanowiska przyjęć i stanowiska do pakowania

Korzyści:

  • przyspieszenie operacji
  • optymalizacja kosztów pakowania
  • poprawa ergonomii pracy

 

Klient to magazyn zajmujący się obsługą zamówień na części zamienne do motoryzacji. Na magazynie odbywają się zarówno operacje przyjęć jak i kompletacji zamówień do wysyłki. Transport produktów, często bardzo ciężkich, odbywa się za pomocą przenośników. Inna jest wysokość przenośników prowadzących do stanowisk przyjęć i inna prowadzących do stanowisk kompletacji zamówień. W związku z tym PROMAG przygotował projekt 2 różnych stanowisk: stanowisk przyjęć i stanowisk kompletacji i pakowania.

W skład stanowiska przyjęć wchodził:

  • boczny stolik wyposażony w rolki transportowe, za pomocą którego pracownik ściąga karton/skrzynkę z przenośnika zsuwając ją bez jej podnoszenia, ranty na skrajach stolika uniemożliwiają spadnięcie paczki
  • stanowisko główne wyposażone w uchwyt na monitor, wysuwaną półkę na klawiaturę, wnękę na drukarkę (prawa strona pod blatem), oświetlenie, półki i listwy na pojemniki przydatne do przechowywanie niezbędnych akcesoriów takich jak taśmy, nożyki, etykiety itp.

Stanowisko przyjęć w magazynie e-commerce

Natomiast stanowisko do kompletacji i pakowania było bardziej złożone. Było to rozbudowane, podwójne stanowisko dla dwóch pracowników – usytuowane pomiędzy liniami przenośników. Pracownicy pobierali elementy do pakowania z przenośników dostarczających i przesuwali gotowe paczki na linie prowadzącą do punktu wydań.

W skład tego złożonego stanowiska wchodzi:

  • boczny stół wyposażony również w rolki transportowe. Za ich pomocą pracownik ściąga karton/skrzynkę z przenośnika zsuwając ją bez jej podnoszenia. Pod stolikiem znajduje się podest wysuwny ułatwiający sięgnięcie pracownikowi po towar transportowany przez przenośnik.
  • główny stół wyposażony w uchwyt na monitor, wysuwaną półkę na klawiaturę, wnękę na drukarkę (prawa strona pod blatem), oświetlenie, półki i listwy na pojemniki przydatne do przechowywanie niezbędnych akcesoriów jak taśmy, nożyki, etykiety itp., przyłącza elektryczne, półki z przegrodami do składowania kartonów do pakowania. Dodatkowo na blacie tego stołu znajduje się urządzenie do wytwarzania papierowego wypełniacza kartonów.
  • narożnikowy stolik z rantem i kulkami obrotowymi – pracownik w dalszym ciągu nie musi podnosić i przenosić ciężkich opakowań, kulki ułatwiają obrócenie paczki i przesunięcie jej po zsypie rolkowym do niżej położonego przenośnika w celu wydania do wysyłki.

 

Stanowisko kompletacji i pakowania w magazynie e-commerce

Możesz potrzebować

 
Stół do pakowania 1550 mm
Stół do pakowania 1550 mm
 
Stół kompletacyjny 2000 mm
Stół kompletacyjny 2000 mm
 
Stół kompletacyjny 2000 mm
Stół kompletacyjny 2000 mm
dodano do zapytania 0 produktów
Wyślij zapytanie